/ / Rejestracja
  • Forte! 1- książka ucznia + CD audio

Forte! 1- książka ucznia + CD audio

Corso di lingua italiana per bambini - Libro dello studente ed esercizi

  • 79,90PLN
  • cena: 67,60PLN

Forte! to pierwszy tom oryginalnego i innowacyjnego kursu języka włoskiego, który został opracowany dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 11 lat i jest przeznaczony do nauki języka zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach. Podręcznik jest również dostosowany dla sześciolatków uczących się czytać i pisać, mających kontakt z językiem włoskim.

Libro dello studente ed esercizi zawiera:

- 1 jednostkę wprowadzającą + 6 jednostek, połączonych tematycznie sympatyczną historyjką. Jednostki te, poprzedzone ćwiczeniami odwołującym się do wiodącej historyjki, dzielą się z kolei na trzy podjednostki i obejmują ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, zadania pisemne, piosenki i rymowanki. Na zakończenie każdej jednostki zamieszczono słowniczek z zestawieniem wykorzystanych słów

- 2 Intervalli z bogatym zestawem ćwiczeń, stymulujących gier i wesołych zabaw proponowanych jako powtórzenie i podsumowanie zdobytej wiedzy

- dział Esercitiamoci! pomocny w utrwaleniu i powtórzeniu poznanych struktur

- angolo della grammatica, podsumowujący wiadomości gramatyczne, formuły i przykłady ich zastosowania

- angolo del taglia e incolla, w suplemencie, z wycinankami obrazków i zdań do wykorzystania w trakcie proponowanych zajęć.

 

Proponowane metody dydaktyczne uwzględniają różne style poznawcze i naturalne etapy nauki języka obcego, charakteryzują się podejściem humanistyczno-afektywnym i odwołują się do formy nauki przez zabawę. Przewodni motyw kursu stanowią, opowiedziane w formie komiksu, zabawne przygody pięciorga dzieci różnych narodowości i ich przyjaciół.

Dialogi i ćwiczenia na rozumienie ze słuchu zachowują wszelkie zasady poprawności językowej, zbliżając się do języka używanego na co dzień.

Bogactwo materiału, sukcesywne wprowadzanie nowych wiadomości i utrwalanie już zdobytej wiedzy decydują o uniwersalności podręcznika Forte!, pozwalają elastycznie wykorzystać jego zawartość w rozmaitych stylach i kontekstach nauczania.

 

Kurs uzupełniają:

- Guida per l'insegnante, ze szczegółowymi objaśnieniami, wskazówkami i sugestiami dotyczącymi prowadzenia ćwiczeń i zabaw; tablicami i materiałem do kopiowania, kartami, obrazkami do układanek pamięciowych, tomboli i flash-card;

- 1 CD audio, zawierająca teksty do rozumienia ze słuchu i piosenki

- Materiale online, dodatkowe ćwiczenia i dział Scriviamo in italiano, pomocny dla pierwszych wprawek w pisaniu, przyswojeniu i utrwaleniu zasad fonologii i ortografii.

 

W przygotowaniu Forte! 2 (livello A1+)i Forte! 3 (livello A2)

ksiazka
ilość stron 144
poziom A1