/ / Rejestracja
  • Dizionario Fondamentale della Lingua Italiana per Stranieri

Dizionario Fondamentale della Lingua Italiana per Stranieri

Inglese - francese - tedesco - spagnolo - portogese

  • 80,50PLN
  • cena: 56,40PLN

Słownik Dizionario Fondamentale della Lingua Italiana per Stranieri to wynik wieloletnich doświadczeń i pracy lektorów Università per Stranieri di Perugia i nowa pomoc dydaktyczna w nauce języka włoskiego dla studentów obcokrajowców.

Słownik zawiera około 5.000 haseł wybranych spośród słów najczęściej używanych w języku włoskim mówionym i pisanym. Za właściwe uznano włączenie do słownika niektórych terminów rzadziej stosowanych, lecz niezbędnych dla uczących się lub podróżujących po Włoszech.

 

Przy każdym haśle zaznaczono właściwą mu kategorię gramatyczną, transkrypcję fonetyczną i jego odpowiednik w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim. Tłumaczenie odnosi się zazwyczaj do znaczenia podstawowego danego słowa; podane w niektórych przypadkach dwojakie tłumaczenie to dodatkowa pomoc w zrozumieniu różnych znaczeń, jakie przybiera wyraz w zależności od zastosowania gramatycznego i kontekstu.

 

Oprócz tłumaczenia, przy haśle podaje się jego ewentualne formy nieregularne (koniugacja czasowników, liczba mnoga rzeczowników i przymiotników) i cytuje zdania z zastosowaniem danego wyrazu w języku codziennym, w prostych i powtarzalnych sytuacjach.

 

Na końcu słownika zamieszczono "Tablice gramatyczne" zawierające m.in. koniugacje podstawowych czasowników.

Zwroty idiomatyczne i przysłowia, które w pierwszym momencie mogą wydać się niezrozumiałe, są wyjaśniane w sposób opisowy.

 

Ten słownik to także pomoc dla nauczycieli języka włoskiego jako języka obcego. Bogactwo przedstawionej w nim frazeologii odnoszącej się do życia codziennego we Włoszech może być inspiracją do konwersacji i narzędziem do poszerzenia słownictwa ucznia.

ksiazka
liczba stron 442

książka tygodnia

Una di loro

Una di loro

Paola Capriolo 34,10PLN