/ / Rejestracja
  • Che cos’è? - gra

Che cos’è? - gra

  • cena: 76,00PLN


Gra językowa Che cos’è? - edukacyjna gra w karty typu quiz ucząca swobodnego opisywania typowych przedmiotów codziennego użytku pod kątem ich wyglądu, sposobu wykonania, zastosowań, przydatności itp.


Gra z instrukcjami w językach włoskim i polskim.


Che cos’è? to rozwijająca znajomość słownictwa gra karciana w odgadywanie nazw popularnych przedmiotów na podstawie ich opisów prezentowanych w formie wskazówek typu: Z czego to jest zrobione? Jak to wygląda? Do czego służy? itd.


Charakter gry (wiodący typ gry): karciana, quiz


Poziom trudności: podstawowy i średnio zaawansowany (A2-B1)


Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli


Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 10


Podstawowa forma rozgrywki: Do dyspozycji graczy jest talia kart z ilustracjami przedmiotów oraz druga ze zdaniami opisującymi ich wygląd, sposób i materiał wykonania oraz przeznaczenie. Karty z ilustracjami należy rozłożyć na stole tak, by widzieli je wszyscy uczestnicy zabawy. Osoba prowadząca odczytuje na głos zdania z podpowiedziami z drugiej talii kart. Zadaniem zawodników jest wytypowanie na podstawie otrzymanych wskazówek pasującej karty z ilustracją przedmiotu. Gracz, który jako pierwszy wskaże właściwą kartę, otrzymuje ilość punktów uzależnioną od liczby otrzymanych podpowiedzi. Wygrywa zawodnik, który zbierze najwięcej punktów.


Tematyka i cele językowe:
• nauka słownictwa związanego z korzystaniem z różnego rodzaju przedmiotów użytku codziennego oraz słownictwa opisującego cechy i wykonanie tych przedmiotów,
• budowanie swobodnej wypowiedzi,
• ćwiczenie rozumienia ze słuchu i umiejętności komunikacyjnych.


Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka włoskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 4 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasie 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 5 do 8),
- w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1 i 2,
- w szkołach językowych realizujących kursy języka włoskiego na poziomach A2 - B1,
- w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka włoskiego).


Możliwość wykorzystania w edukacji zdalnej: Gra może być stosowana w nauczaniu online poprzez użycie funkcji platform e-learningu umożliwiających przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.


Dodatkowe korzyści: Gra doskonali sprawności umysłowe takie jak koncentracja i pomysłowość oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.


Instrukcje: obok instrukcji w języku włoskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
- wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
- propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.


Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, włoskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.


Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Quadro comune europeo di riferimento per la conoscenza delle lingue) - poziom A2-B1


ksiazka
poziom A2-B1

książka tygodnia

La felicità del lupo

La felicità del lupo

Paolo Cognetti 103,90PLN