/ / Rejestracja
  • Ścieżki Nocy

Ścieżki Nocy

  • cena: 29,00PLN


Jaką energię skrywa czakram Zamku Królewskiego na Wawelu? Kim jest Luther, android, który budzi się we wrześniu 2025 roku przy zwłokach swojego twórcy na brzegu jeziora nieopodal Lucerny? Macros, informatyczny gigant międzynarodowy, przejąwszy z Berlina władzę, pozbawia cały kontynent energii elektrycznej i Internetu i trzyma w szachu Europę. Na horyzoncie pojawia się mroczna groźba. W Krakowie rozprzestrzenia się tajemnicza mgła, pożerając powoli całe miasto. Gdzieś pośród tej mgły, przemierzanej przez irlandzkiego naukowca teologa poszukującego własnej przeszłości, skrywa się ocalenie. Z pomocą nadciąga Luther i niewidomy programista Christoph Krueger.
Powieść napisana w rytmie poetyki konektywizmu oraz żmudnych duchowych poszukiwań, których celem jest powrót do Źródeł i połączenie z korzeniami Jestestwa. To wędrówka pomiędzy Światłem i Cieniem.

Giovanni Agnoloni – włoski pisarz i tłumacz. Opublikował powieści „Sentieri di notte” (Galaad Edizioni, 2012), „Partita di anime” (Galaad, 2014) oraz „La casa degli anonimi” (Wydawnictwo Galaad, 2014), które stanowią części serii literackiej traktującej o „epoce po upadku Internetu”. Ostatnia książka z tego cyklu zostanie opublikowana we Włoszech na początku 2017 roku.
Autor opublikował trzy eseje nawiązujące do prac J.R.R. Tolkiena.
Wielokrotnie gościł na spotkaniach literackich i festiwalach we Włoszech, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Słowenii oraz Szwecji.
Jest tłumaczem książek Jorge Marii Bergoglia, Amira Valli, Petera Strauba i Noble’a Smitha, a także esejów na temat J.R.R. Tolkiena i Roberta Bolaña

ksiazka
liczba stron 220