/ / Rejestracja
  • L'italiano con le canzoni

L'italiano con le canzoni

  • cena: 126,00PLN

W nauczaniu i dydaktyce języka obcego piosenka odgrywa ważną rolę: przywołuje historie, jest pretekstem do poznania kontekstu społeczno-kulturowego danego państwa, regionu oraz wywołuje emocje, wzmacniając motywację i uwagę ucznia poznającego język i kulturę innego kraju.
Książka L'italiano con le canzoni jest przeznaczona dla uczniów o znajomości języka włoskiego na poziomie A2-C1, zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Składa się z 10 jednostek, których motywem przewodnim są włoskie piosenki lat 90 minionego stulecia i pierwszego dziesięciolecia XXI wieku.
Każda jednostka proponuje ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu piosenki i analizę użytego w nim słownictwa, następnie pogłębienie aspektów leksykalno-semantycznych i poznanie tła kulturowego utworu.
Piosenki stają się narzędziami multimedialnymi, umożliwiającymi poznanie i pogłębienie wiedzy o kulturze włoskiej: mają związek z kinematografią (jako ścieżki dźwiękowe filmów włoskich), z literaturą inspirującą twórczość kinową, radiem, sztuką, historią i tradycjami.
ksiazka
liczba stron 192
poziom A2/C1

książka tygodnia

Maneskin

Maneskin

Patrizia De Rossi 104,00PLN