/ / Rejestracja
  • GAZZETTA ITALIA 92

GAZZETTA ITALIA 92

kwiecień– maj/aprile-maggio 2022

  • 11,50PLN
  • cena: 11,50PLN

Dwujęzyczny miesięcznik polsko-włoski. Znajdziemy w nim wszystko, co może ciekawić polskich czytelników zainteresowanych słoneczną Italią – od kulinariów, wycieczek w najpiękniejsze regiony Włoch, po sport i ciekawostki związane ze stylem życia.

W setną rocznicę urodzin Pasoliniego na okładce nowego numeru Gazzetta Italia portret jednego z najważniejszych włoskich intelektualistów XX wieku autorstwa utalentowanej artystki hiperrealistycznej Fedou. O Pasolinim opowie nam Anna Osmólska-Mętrak w wywiadzie “Pasoliniego życie po życiu”. Spośród wielu artykułów w tym wiosennym numerze Gazzetta Italia szczególnie polecamy Wam spacer po Bergamo z ambasadorem Włoch w Polsce, Aldo Amatim i ponowne odkrycie wartości muzyki w naszym życiu w rozmowie z Agatą Igras z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Dzięki nagraniom zrealizowanym przez młodych muzyków przeniesiemy się wspólnie do Rzymu, a o relacjach kulturowych między Polską a Włochami opowie nam pisarka Yvette Żółtowska-Darska. Zgłębimy także historię gdańskich bursztynów.

To tylko kilka z licznych tematów, które poruszamy w tym numerze. Nie zabraknie oczywiście naszych stałych rubryk, a w nich: historia Giny Lollobrigidy, “najpiękniejszej kobiety świata” i kolejny artykuł z serii poświęconej polskim występom na Festiwalu Filmowym w Wenecji; z kolei w rubryce etymologicznej porozmawiamy o pochodzeniu słów związanych ze zbliżającą się Wielkanocą.

ksiazka
liczba stron 80

książka tygodnia

Przygodne rozważania

Przygodne rozważania

Felietony
Elena Ferrante 39,90PLN